Szukasz
kabiny lakierniczej? Dobrze trafiłeś!

Kabiny lakiernicze

KABINY LAKIERNICZE

FAM ITALY projektuje, produkuje i instaluje kabiny lakiernicze dla sektora motoryzacyjnego. Oferowana szeroka gama rozwiązań z łatwością może zostać dostosowana indywidualnie pod klienta za pomocą różnych akcesoriów. Elastyczność produkcji jest połączona z doświadczeniem zdobytym na wielu rynkach, na których działa FAM ITALY. Umożliwia to rozwój produktów SZYTYCH NA MIARĘ, począwszy od najtańszych rozwiązań do najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów.

Intuicyjne panele sterujące kabiną

Kabiny FAM ITALY mogą być wyposażone w panel sterowania elektromechaniczny lub ekran dotykowy PLC Elektromechaniczny panel sterowania z cyfrowym termoregulatorem i automatycznymi cyklami odparowania/suszenia, który można zintegrować z systemami regulacji ciśnienia i monitorowania filtra. Panel sterowania z kolorowym ekranem dotykowym PLC o przekątnej 9,2 lub 7,2 cala. W zestawie z Inverterem do regulacji natężenia przepływu powietrza i automatycznej kontroli ciśnienia. Cykle odparowywania i suszenia z programami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb, automatyczny stan czuwania w celu oszczędzania energii, monitorowanie nasycenia filtra.

PLC

Elektromechaniczny

3

Dostępne warianty bram wjazdowych

Dostępne warianty bram wjazdowych.Brama wjazdowa 4 skrzydłowa (w wersji standard lub Crystal). Wykończenie stalą nierdzewną lub w dowolnym wariancie kolorystycznym.

 

Brama wjazdowa 3 skrzydłowa w wersji standard (lub Crystal)

Brama wjazdowa 4 skrzydłowa (w wersji standard lub Crystal)

Wykończenie stalą nierdzewną

Lub w dowolnym wariancie kolorystycznym

Kabina lakiernicza może być wykonana w wersji przejazdowej lub z podziałem na pracujące niezależnie od siebie sekcje (kabina dzielona).

Modułowe ściany obwodowe

Ściany w kabinie mogą być wykonane z podwójnie powleczonego białego arkusza izolowanego wełną mineralną, z pionowymi profilami usztywniającymi grubość 52 mm lub poliuretanu.

Agregaty termowentylacyjne i wyciągowe

Kabiny FAM ITALY wyposażone są w wysokowydajne wentylatory promieniowe nowej generacji lub wentylatory bezpośrednio sprzężone z silnikiem, filtrację wstępną o dużej powierzchni, wentylację z recyrkulacją podczas fazy suszenia w celu ograniczenia zużycia energii.

Możliwość umiejscowienia agregatów z boku lub tyłu kabiny oraz na dachu kabiny na konstrukcji wspórczej.

10

Ogrzewanie w kabinie lakierniczej FAM ITALY może być realizowane na wiele sposobów:

Palnik olejowy dwu-stopniowy lub gazowy z wymiennikiem ciepła.

Palnik gazowy z otwartym płomieniem (TECFLAM). Nad urządzeniem grzewczym znajdują się ocynkowane kanały, które przenoszą powietrze do komory filtra.

Zalety systemu:

  • Oszczędność energii;

  • Osiągnięcie wysokiej temperatury w ciągu kilku minut;

  • Zmniejszenie czasu pracy;

  • Stabilność temperatury w kabinie;

  • Brak dymu.

Panele endotermiczne

Zestaw paneli endotermicznych umieszczonych na ścianach bocznych i tylnych (opcionalnie na suficie), które ogrzewają bezpośrednio polakierowany element a nie powietrze w fazie lakierowania oraz odparowania i szuszenia.

Elektryczne ogrzewanie poprzez panele endotermiczne sprawdza się w każdej technologii lakierniczej.

Podłoże kabiny lakierniczej może być wykonane w postaci:

  • fosy betonowej w posadzce

  • podstawie metalowej z pełną kratą (bez ingerencji w posadzkę lakierni, zastosowanie podstawy z rampą pneumatyczną lub z rampami najazdowymi),

  • posadzki lakierni (bez ingerencji w posadzkę lakierni, wyciąg powietrza realizowany jest poprzez odsyss powietrza w bocznej lub tylnej ścianie kabiny lakierniczej).

Oświetlenie kabiny FAM ITALY

Oświetlenie ukośne umieszczone po bokach kabiny pod filtrami nachylone w kierunku środka kabiny, zawierające 4 świetlówki i zabezpieczone szklanymi ekranami z możliwością łatwej i szybkiej wymiany świetlówki. Położenie oświetlenia zapewnia jednorodne rozproszenie światła w całym obszarze roboczym.

 

Oświetlenie boczne, podwójne lub poczwórne umieszczone poziomo po obydwóch stronach kabiny lakierniczej.

Oświetlenie LED PHILIPS MASTER opcjonalnie

Oświetlenie LED, które stosujemy w naszych kabinach lakierniczych zapewnia do 70% kosztów energii w porównaniu do standardowej lampy flurescesyjnej. Zywotność 70000h, w normalnych warunkach biznesowych lampa ta trwa dłużej niż 15 lat(52 tygodnie, 10h dziennie, 5 dni w tygodniu).

Call Now Button